Aktivnosti
-
Dani biskupa Ivana Antunovića
Manifestacija Dani biskupa „Ivana Antunovića” sastoji od tri događaja: polaganja vijenaca na spomenik biskupa Ivana Antunovića u Subotici, svete mise za biskupa Ivana Antunovića i kulturne priredbe „Razgovori”.
-
Prelo sićanja
Prelo sićanja je pokladna manifestacija čiji su sudionici odjeveni u svečanu zimsku bunjevačku narodnu nošnju, okupljaju se kod spomenika Presvetog Trojstva u centru Subotice, odlaze na svetu misu u franjevačku crkvu ili katedralu i pokladnu zabavu u HKC „Bunjevačko kolo”.
-
Izložba „S Božjom pomoći”
Izložba „S Božjom pomoći” je tradicionalni i sastavni dio programa „Dužijance”, koja kroz različite sadržaje, kao što su fotografije, originalni dokumenti i tradicijski predmeti, nastoji prikazati pojedine segmente njene povijesti.
-
Književna večer uoči Dužionice u Somboru
Književna večer u sklopu priprave za žetvene svečanosti i zahvalu Bogu za novi kruh — „Dužionice”, u Hrvatskom domu u Somboru, osim književnih tema, sadrži glazbene točke i predstavljanje aktualnih bandašice i bandaša.
-
Dan Društva — Književna večer
Književna večer uoči središnje proslave Dužijance posvećena je nekoj aktualnoj temi važnoj za život bačkih Hrvata ili nekoj od znamenitih i značajnih osoba. U okviru te večeri Društvo dodjeljuje tri Nagrade „Ivan Antunović”: jednom zaslužnom pojedincu iz redova bačkih Hrvata, jednoj hrvatskoj udruzi i jednoj brojnoj obitelji.
-
„Lira naiva”
Godišnji susret pučkih pjesnika „Lira naiva” koji se svake godine održava u drugom vojvođanskom mjestu i okuplja pjesnike koji pišu na svom materinjem, hrvatskom jeziku, bilo da je to standardni hrvatski jezik ili bunjevačka, odnosno šokačka ikavica.
-
„Zlatna harfa”
„Zlatna harfa” je tradicionalna glazbena smotra na kojoj sudjeluju dječji župni zborovi i sastoji se od svete mise i nastupa zborova.
-
Izložba božićnjaka
Izložba božićnjaka prikazuje božićni kruh —„božićnjake” te tehniku njihove izrade sačuvati od zaborava.
-
„Collegium Musicum Catholicum”
Komorni zbor „Collegium Musicum Catholicum” sastoji se iz komornog (omladinskog) mješovitog zbora i komornog sastava, čime se postiže svojevrsna sinteza u prezentiranju sakralne glazbene baštine kao spoj amaterizma (mješoviti zbor) i profesionalizma (instrumentalni izvođači).